Čas: 17:00
Místo: Kobylisy
uživatel: nepřihlášen

Jantaři - Daytona 0:5 (0:2), 20.5.2007, Strašnická, 18:00

V dalším kole jarní části PKFL byl soupeřem tým Jantaři. Po taktické stránce jsme zápas zvládli na výbornou a přesvědčivě vyhráli 5:0.

Hrálo se ve velmi teplém počasí na hřišti ve Strašnicích. Toto hřiště s kvalitním povrchem však moc prostoru nenabízí a žalostně potrhané sítě v brankách na dobrém dojmu nepřidají. Vyvolávalo to v nás obavy v podobě sporných gólů apod. Bohudík jsme se o žádné sporné situace, kdy by nebylo jasné kudy míč do branky doputoval, nedostali, a tak všechny protesty na platnost branek zůstaly na úrovni fanoušků týmu Jantarů. Týmy nastoupili k zápasu v podobných dresech. Jantaři černobílé pruhy a Daytona celočerné. Nakonec to však nedělalo ani jednomu z týmů žádné potíže.

Podrobný zápis ze zápasu:

1'Zápas mezi týmem Daytona b&w a týmem Jantaři začal
4'Nastává prvotní oklepávání, zatím bez vyložené šance
8'GÓL 0:1
Kraky se osmělil před hranicí velkého vápna a s pomocí obránce Jantarů, který tečoval střelu svými zády se Daytona ujímá vedení
12'Daytona po prvním gólu hraje klidně a snaží se nakopávat míče dopředu na Pavluse, většinou však končí v autu
15'Tým Jantarů se snaží rychle zareagovat a teď přečíslil obranu Daytony a zásahem obrany nedošlo k ohrožení branky
16'Střela Krakyho míří nad
17'Daytona se teď snaží více střílet, mnoho pokusů končí v ochranné síti
18'ŠANCE
Obrovskou šanci na vyrovnání měl teď tým Jantarů, když po přečíslení obrany Daytony trefuje útočník Jantarů přes ležícího brankáře pouze tyč!
19'Kraky se snaží střílet, teď však jeho střelu z podobné pozice jako při prvním gólu pohotově vyráží volejbalovým zákrokem brankář Jantarů
20'Obrana Daytony se dopustila několika nepřesností, ale Jantaři se nedostali ke střele.
21'Faul Jantarů, Daytona reklamuje ještě předešlé fauly Jantarů
22'GÓL 0:2
Z ne příliš vydařené standartky po předchozím faulu se vyklubala situace, kdy se dostal Martin až před brankáře Jantarů, kde přihrál doleva Krakymu a ten už bez problémů umístil míč do odkryté brány
29'Jantaři mají na kopačkách míč, ale nemohou se dostat ke kloudné akci
+1Útočník Jantarů vyslal na našeho brankáře překvapivou střelu, kterou ho přinutil k pěknému zákroku
31'Začal druhý poločas stav 0:2 pro Daytonu. Brankář Jantarů působí nejistým dojmem
31'ŠANCE
Zprava nabíhá Pavlus a trefuje tyč brány Jantarů
32'Jantaři se pokouší překvapit střelou, brankář nyní vyrazil na roh. Po centru se dostal až na hranici velkého vápna k hlavičce útočník Jantarů a jeho dobře mířený pokus zastavuje téměř na brankové čáře Dave
33'GÓL 0:3
Po pěkné přihrávce Dave a se k míči dostal Pavlus, obhodil si obránce Jantarů a přes předčasně položeného brankáře pohodlně skóroval.
40'Daytona poklidně kontroluje zápas
48'GÓL 0:4
Na půlce zachytil rozehrávku Kraky, propletl se přes jednoho z Jantarů a předložil nabíhajícímu Martinovi, který zleva prostřelil brankáře.
50'ŽK Kája
Kája kontroloval míč směřující do autu, když v tom se přihnal útočník Jantarů. Snažil se ukopnout Kájovi míč, jenže při obtáčení kolem našeho obránce ztratil rovnováhu a upadl. Rozhodčí, k údivu hráčů Daytony, bez váhání udělil žlutou kartu našemu obránci.
Následné protesty našeho kapitána už na tomto faktu pochopitelně nic nezměnili.
55'ŽK
Byla udělena žlutá karta obránci Jantarů po které se snesli na rozhodčího od Jantarů další protesty včetně slovních útoků. Málem nezůstalo na straně Jantarů u jednoho trestu, nicméně rozhodčí si už vystačil s ústní domluvou
59'ŠANCE
Kraky na hattrick nedosáhl, i když měl teď při nastřelené tyči velmi blízko.
+2GÓL 0:5
Skvěle zvládnutý zápas podtrhává gólem po sólu na brankáře Mužka a upravuje konečný stav
+4Konec zápasu

Střelci: Mužka, Pavlus, Martin, Kraky (2)

Daytona projevila schopnost perfektně plnit taktické úkoly. Jantaři, ač technicky zdatní, se nemohli dostat ke kloudné akci a trvalejšímu tlaku. Prakticky si vytvořili pouze jednu akci, kde naši obranu překonali. Naštěstí pro nás přesto gól nepadl a přidáním dalšího gólu jsme pevně převzali otěže zápasu. Dá se říct že od druhého gólu do konce jsme zápas kontrovali a k ničemu Jantary nepustili.