Daytona B&W

Příští zápas:

Soupeř: NBND
Datum: 28.11.2010
Čas: 17:00
Místo: Kobylisy
uživatel: nepřihlášen

Hedonis - Daytona 3:1 (1:1), 5.11.2006, Botičská, 20:00

Sestava: Jan Volec - Kája, Honza - Kraky, Pepa - Čenda, Basák, Jurda

Po úvodním oťukávání z obou stran, způsobené zjišťování síly soupeře, jsme si pomalu získávali územní převahu a vytvářeli několik velmi zajímavých a nadějných šancí, z nichž např. stojí za uvedení dvě Pepovy střely těsně mimo bránu nebo šance Basáka, který stál sám před golmanem, ale již natolik blízko, že nedokázal lépe zakončit než do golmana. Opět se vyplnilo neustále platné fotbalové pravidlo "nedáš, dostaneš" a tak pro nás přišla studená sprcha v podobě prudké střely, která po několika odrazech o tyče naší brány skončila v naší síti. Vstřelený gól posadil soupeře opět na koně, převzal otěže zápasu a vytvořil si také několik nebezpečných šancí, které naštěstí skončily mimo naší bránu nebo skončily výborným zákrokem našeho golmana. V tomto duchu se poločas chýlil ke konci, když v závěrečných minutách se Kraky dostal ve středu hřiště k odraženému balonu a postupoval na soupeřovu bránu. Poté co obránci neustále ustupovali, vystřelil ze středu hřiště a bylo trochu se štěstím vyrovnáno.

Do druhé půle jsme nastoupili opět velice aktivně a vytvořili si řadu nebezpečných situací, ze kterých byla asi největší šance Jurdy, který stál po výborné přihrávce od Čendy z levé strany sám před golmanem, ale znovu ho nedokázal překonat. Vyústěním našeho tlaku bylo také několik standartních situací, které Kraky rozehrál prachbídně, několik střel mimo a několik rohů, jeden z nichž zakončil Basák na zadní tyči bohužel nad bránu. To bylo z naší strany prakticky všechno a jak i v první půli, tak i ve druhé se soupeř opět zvedl, dostal nás pod tlak a vytvořil si někdy až stoprocentní šance, jako v případě, kdy jeden protihráč stál sám před prázdnou bránou, kde tečoval jedovatou střelu jen těsně nad břevno. Vyústěním toho byl druhý gól v naší síti po naší chybě, kdy jsme nedokázali ubránit soupeřovo autové vhazování v blízkosti naší brány. Útočící hráč se dokázal dříve zorientovat a odražený balón usměrnil, trochu i se štěstím, přes dvojici hráčů a i golmana do brány. Hosté se ujali vedení a od této chvíle se projevila jejich zkušenost. V druhé polovině druhého poločasu drželi utkání pevně v rukou a už nás nepustili do výraznější šance na zvrat v utkání. V závěru zápasu ještě navíc po rychlém protiútoku přidali třetí a již rozhodující gól tohoto utkání.

Zápas celkově z naší strany probíhal nejčastěji jako vykopávané balony od naší brány na vpředu operujícího Basáka, které často přinášely zajímavé příležitosti a dostali soupeře ze začátku trochu podtlak. Během zápasu jsme si vytvořili pár stoprocentních šancí, které jsme ale nedokázali proměnit. Soupeř se ukázal ve velice dobrém světle, a tak by byl bod, na který jsme měli dlouho veliké naděje, úspěchem. Pro nás může být útěchou, že si soupeř nevytvořil za zápas tolik vyložených šancí, jak by se možná čekalo, ale na druhou stranu nás krutě potrestal za naše chyby a ukázal potřebnou zkušenost, která nám pořád chybí, abychom dokázali mít zápas po celých 60 minut pod kontrolou a nenechat si utéct potřebné a zasloužené body."

Kraky
2006 © nonewood